Tom Dumoulin a friss Giro d'Italia győztes.

Nagyon erős időfutamot ment (mármint önmagához képest.)

17.26
Pinot ideje 34.50

17.21
33.23-mal érkezett a célba Dumoulin. Jos van Emden megnyerte a szakaszt, és Dumoulin valószínűleg a Girót.

17.19
Zakarin is megérkezik, az ő ideje sem volt különösen említésre méltó.
Az még érdekes lehet  - de Quintana annyira már valószínűleg nem csúszik hátra, hogy 39 másodperc a különbség Quintana és Nibali között, és Nibali jól tartja magát, de annyi valószínűleg nem, hogy bejöjjön összetett második helyre.

17.18
A második ellenőrző pontnál kereken 1 perccel volt lassabb Quintana.

17.17
Pozzovivo a célban, már cska öten vannak kint.

17:16
Virtuálisan Dumoulinen a rózsaszín:

17.14
Lekevésbé Nibali, legjobban Pinot van lemaradva Dumoulinhoz képest.

17.12
Bob Jungelsé a fehér trikó. (ha minden igaz, megvédte a címét - ez is ritka, de gratula!)

17.11
Dumoulin túl van a második ellenőrzőponton is. Ott 6 mp-et kapott Van Emdentől.
De megint nem ez a lényeg, hanem hozzá képest, hogyan jön az összetettben élen álló trió.

17.07
Quintana 31 másodperccel rosszabb az első ellenőrző pontnál Dumoulinnél.
(Annál a pontnál Van Emden volt a legjobb, csak nyilván nekünk a Dumoulinhez viszonyított idő számít.)

17.06
Bob Jungels úgy tűnik, hogy megszerzi a fehér trikót Yates-től, de ez még csak a 2. ellenőrző pont utáni helyzet.

17.05
Nibali is 17 mp-cel gyengébb (ahogy Zakarin is) Dumoulinnél.

17.02
Pinot 26 mp-cel rosszabb, mint Dumoulin az első ellenőrzési pontnál.

16.59
Quintana:
Nibali:

16.57
Dumoulin is áthaladt az első ellenőrzési ponton, ő csak 2 mp hátrányban van Emdenhez képest.
Kint van már közben Nibali és Quintana is.

16.56
Az első ellenőrzési pontnál Ilnur Zakarin 19 mp hátrányban van Emdenhez képest.

16.54
A pontverseny (Fernando Gaviria) és a hegyi pontok versenye (Mikel Landa) már eldőlt, de nem csak a rózsaszín mezért megy még a küzdelem, hanem a fehérért is nagy a harc Adam Yates és Bob Jungels között.

5 Jurgen van den Broeck (LottoNL-Jumbo) +0.14

Dumoulin 16:47-kor indult, még 4-5 perc, és odaér.

16.49.
Elindult!
16.46
Mikel Landa (SKy) célba ért, így már egészen biztosan övé a hegyi pontokért járó kék trikó. (Persze, persze, már tegnap is "tuti" volt, de ahhoz azért ma még célba is kellett érni, hogy tényleg.)

16.29
Nem, Luis Leon Sanchez végül nem ért el különösebben említésre méltó eredményt, 23. helyen ért célba.
Közben már lassan csak a top10 versenyzők vannak hátra.

15.52
88 célba érkezett versenyző után apró változás az élmezőnyben: Joey Rosskopf begurult a 4. helyre.
1 Van Emden (TLJ) 33:08 (53,058 km/h)
2 Quinziato (BMC) +0:27
3 Kiryienka (SKY) +0:31
4 Rosskopf (BMC) +0:35
5 Barta (BOH) +0:39
6 Preidler (SUN) +0:51

Közben Luis Leon Sanchez (Astana) is kint van már a pályán, az ő teljesítménye lehet talán a következő, amelyik átírja a jelenlegi állást.

15.39
S ha már Lotto-Soudal: egy éve ilyenkor volt az a csúnya baleset a belga körversenyen, amelynek következtében Stig Broeckx hónapokig kómában volt. Egy másik bringás, Loic Chetout sietett legelőször segítségére. Cikk a sztoriról.